ukrayinczi-gotovi-platiti-za-osvitu

Українці готові платити за освіту

Зростання ринку приватної освіти в Україні становить не менше 50% в рік. Незважаючи на те, що на початок 2017 навчального року в Україні налічувалося тільки 182 приватні школи, а за офіційною статистикою, тільки один з двох сотень учнів ходив в приватні установи.

Активна забудова мегаполісів викликала сплеск попиту на приватні навчальні заклади

Зростання ринку приватної освіти в Україні становить не менше 50% в рік. Незважаючи на те, що на початок 2017 навчального року в Україні налічувалося тільки 182 приватні школи, а за офіційною статистикою, тільки один з двох сотень учнів ходив в приватні установи. Про це на конференції «Будівництво школи: квест для забудовника», організованої «Українським клубом нерухомості» (URE Club), повідомила інноваційний директор освітньої компанії DEC, керівник DEC life school Світлана Залужная.

Частка приватних шкіл в країні становить від усіх загальноосвітніх установ не перевищує 1%. Однак тільки в Києві офіційно зареєстровано 50 приватних шкіл, хоча насправді їх удвічі більше.

За словами експерта, на сьогоднішній день в Україні існує 3 основних категорії приватних навчальних закладів:

Вартість навчання в школі «Преміум класу» (як української, так і міжнародної) становить від 200 до 400 тис. Грн. на рік.
Освіти в школах категорії «Середній +» коливається від 100 до 200 тис. Грн ..
Навчання в міні-школах – від 50 до 100 тис. Грн.

Тим часом, не всі експерти поділяють сміливі оцінки Залужний. Як помітила нам директор технологічного ліцею «Ліко» Олена Кухаревская, інтерес до навчання дітей в приватних школах за 2 останні роки виріс на 20%. За її даними, на 1 вересня 2018 року в Києві установи загальної середньої освіти приватної форми власності становили 13,1% від загальної кількості існуючих шкіл. «У цьому році в приватних школах навчається вже близько 3,4%, що на 0,5% більше, ніж в 2018 році», – говорить Кухаревская. За її словами, найбільша кількість приватних шкіл зареєстровано в Голосіївському районі – 19,1% проти 15,6% за минулий рік.

«За кількістю учнів – це 24% об загального числа дітей, які здобувають освіту в приватних навчальних закладах Києва», – розповіла експерт. Що ж стосується вартості освіти в таких школах, то Олена Кухаревская зазначила, що в Києві вона становить від 7 тис. Грн. до $ 2 тис. на місяць.

Багато в чому збільшення кількості приватних навчальних закладів пояснюється активною забудовою. Більшість девелоперів, розвиваючих концепцію повнофункціональних житлових комплексів, закладають в структуру проекту приватний навчальний заклад, кажуть експерти. Але робити це не завжди економічно доцільно. Забудовники бачать вихід в реалізації освітніх проектів через механізм державно-приватного партнерства.

Panasjuk Inna Petrivna

Слідкуй за нами

Не соромтесь, звертайтесь. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми та заводити нових друзів.