Освіта у Європі

Освіта в Європі з кожним роком стає дедалі актуальнішою. Необхідність якісної освіти за кордоном зростає з дуже великою швидкістю. Сьогодні студенти дивляться в майбутнє з думками про кращі умови навчання, якість диплома, статус вузу і, звичайно, практичне застосування всіх отриманих знань, які згодом втілюються у працевлаштування в компанію «мрії всього Вашого життя». Освіта у вузах Європи можна порівняти зі створенням міцного та великого фундаменту, на основі якого надалі Ви будуватимете своє життя, шлях до успіху, розвитку, фінансового благополуччя.

Здобуття освіти в Європі має на увазі безліч плюсів — це життя в найкрасивіших містах світу, спілкування в колі однодумців, приємні і потрібні знайомства, участь у насиченому студентському житті.

Переваги та особливості освіти в Європі

Європейські вищі навчальні заклади дають фундаментальну освіту: це і теоретичні знання, і практичні навички. Саме тому випускники європейських вишів високо цінуються на ринку праці. Дипломи європейських університетів потрібні в усьому світі.

Крім того, у європейських навчальних закладах дають знання, що сприяють розвитку особистості, розширенню кругозору та світогляду. Закінчивши європейський виш, колишній студент не перестає вчитися: потяг до знань, до нового прищеплюється на все життя.

Університетські кампуси в Європі, як правило, знаходяться в найкрасивіших старовинних містах з багатою історією та чудовою архітектурою. Випускники європейських вишів чудово володіють однією або двома іноземними мовами. Освіта в державних університетах кількох країн Європи – в Австрії, Німеччині, Греції, Іспанії, Італії, Норвегії, Польщі, Фінляндії, Франції, Чехії – безкоштовна. Іноземним студентам необхідно сплатити внесок від 20 до 1000 євро.

Отримуючи освіту в Європі, іноземний студент може працювати (у більшості країн), отримати диплом, і в деяких випадках знайти роботу після вишу і оформити посвідку на проживання. У будь-якому випадку це унікальний культурний досвід. Студенти мають можливість подорожувати сусідніми країнами — як правило, студентська віза це дозволяє.

Підготовчі курси у Європі

Багато іноземних абітурієнтів, які вступають до європейського університету, спочатку проходять підготовчі курси. Тут дають базові знання, навчають мови. Ось кілька причин, з яких переважно проходження курсу підготовки перед вступом до університету.

Якщо абітурієнт збирається вступати на бюджет, необхідно знати державну мову країни, де вона збирається навчатися (безкоштовна освіта в Європі можлива лише державною мовою країни). Рівень мови підтверджується мовними сертифікатами: наприклад, щоб підтвердити знання англійської, потрібно скласти TOEFL/IELTS, щоб підтвердити знання іспанської – іспит DELE, французької – DELF тощо. Підготовчі курси допомагають підвищити рівень знання мови.

Більшість європейських навчальних закладів приймають студентів лише з 18-річного віку: для випускників шкіл деяких країн це може спричинити втрату цілого року. Підготовчий курс не має вікових обмежень: сюди можна надійти і з 16-ти, і з 17-річного віку. У більшості країн Європи прийнято 12-ступінчасту, а іноді й 13-ступінчасту освіту у школі. Рік, що бракує, можна “добрати” на підготовчому курсі. Підготовчий курс – це ще й хороша моральна підготовка перед навчанням у закордонному виші.

Вступ до європейських університетів: вимоги до абітурієнтів

Освіта у Європі потребує попередньої підготовки. Здебільшого це стосується вивчення мови та підготовки пакету документів. Якщо вибрано сильний, престижний вуз, потрібно буде складання додаткових предметних іспитів та тестів. Але це рідкість: для вступу на більшість бакалаврських програм у європейських країнах достатньо завершеної середньої освіти. Додаткових вступних випробувань не проводяться.

  • Переважна більшість університетів у Європі приймають студентів із 18-річного віку.Бажано мати атестат із добрим середнім балом
  • Для вступу необхідний сертифікат про володіння англійською або іншою мовою, якою ведеться викладання. У поодиноких випадках достатньо сертифікату про проходження підготовчих курсів при університеті.
  • Іноді потрібні рекомендаційні листи від викладачів, мотиваційні листи, есе на тему.
  • Усі документи мають бути перекладені англійською/державною мовою країни, в якій абітурієнт планує навчатися. Переклад має бути офіційним. Документи мають бути засвідчені нотаріально. Найчастіше вступ до європейського університету відбувається дистанційно.
  • Рекомендується розпочати підготовку до вступу щонайменше за рік: у мовних тестів, стипендіальних, грантових програм є свої дедлайни, які відбуваються раніше за оголошення приймальної кампанії.

Поєднання роботи та освіти в Європі

Багато країн Європи надають можливість заробітку для іноземних студентів. Але треба розуміти, що повний робочий день та повноцінне навчання в університеті — дві несумісні речі. Іноземні студенти можуть працювати на обмежену кількість часу. Наприклад, в Австрії, Німеччині, навчаючись у вузі на бакалаврських програмах, студенти можуть працювати до 10 годин на тиждень. У деяких федеральних землях Німеччини студентам-іноземцям дозволено працювати лише під час студентських канікул.

У Франції, Чехії, Італії, Іспанії, Великій Британії іноземні студенти можуть працювати до 20 годин на тиждень. Як правило, студенти влаштовуються на молодші посади. Звичайно, за невеликої зайнятості можна заробити невеликі суми: близько 250-400 євро, але ці кошти цілком можуть покрити особисті витрати та витрати на харчування. Іноді іноземним студентам надається можливість заробити за фахом: учні стажуються або практикують курс навчання.

Panasjuk Inna Petrivna

Слідкуй за нами

Не соромтесь, звертайтесь. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми та заводити нових друзів.