diferencziacziya-klasiv-i-navchannya

Диференціація класів і навчання

В Україні дедалі популярнішими стають класи поглибленого вивчення одного з предметів. Найбільш рейтинговими в цьому питанні є класи математичного напряму або з поглибленим вивченням іноземної мови.

В Україні дедалі популярнішими стають класи поглибленого вивчення одного з предметів. Найбільш рейтинговими в цьому питанні є класи математичного напряму або з поглибленим вивченням іноземної мови. З одного боку, це дає дитині більше знань з певних предметів, з іншого – батьки або вчителі вирішують, до якого класу записати школяра.

У Фінляндії до такого поділу ставляться вкрай негативно. В країні вважають, що всі дисципліни повинні бути рівноцінними. Школяр не може вибирати для себе вузький профіль, не пізнавши весь спектр запропонованих предметів.

А в Німеччині навпаки велику увагу приділяють розвитку справжніх фахівців. Цей процес починається ще в школі, коли діти під час канікул проходять практику. Тоді педагоги визначають, хто з вихованців має схильності до вивчення точних наук і може стати інженером або технологом.
особливості освіти

Британська освіта вважають одним з найбільш якісних, оскільки учні часто вражають результатами загальних тестів. Двоє школярів з Великобританії зуміли перевершити видатних вчених Стівена Хокінга і Альберта Ейнштейна в тесті на визначення IQ-рівня. Це є своєрідною візиткою британських шкіл, що підтверджує заслужене першість в рейтингах.

Ще однією особливістю Великобританії є те, що в країні досі діють приватні школи закритого типу. У кожній з них є форма. Діти вчаться тут, як в школі-інтернаті, проживаючи в одному з корпусів закладу. У будівлі живуть і вчителі, які стежать за порядком. Але учні мають можливість проводити дозвілля так, як їм заманеться: тут є зони відпочинку, майданчики для ігор, спортзали і невеликі читальні. Саме одна з таких шкіл стала основним фоном в книзі про Гаррі Поттера.

оцінювання

Іноземці не бояться тестування, тому що іспити діти здають після закінчення школи. Крім цього, під час навчання, як правило, викладач сам вирішує, коли влаштовувати контроль знань. Звичайно, контрольних і самостійних робіт за кордоном не так багато, як в Україні.

В цілому в Європі використовують 10-бальну шкалу, проте є заклади, де діє 100-бальна система.
Робота викладача

Кожна дитина є захищеним від принижень з боку дорослих. Так, ще в перших класах школярів вчать, за яких обставин слід звертатися до соціальних працівників зі скаргами. Тому вчителі завжди ставляться до дітей з повагою, не підвищують голос і обходяться без образ.

Panasjuk Inna Petrivna

Слідкуй за нами

Не соромтесь, звертайтесь. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми та заводити нових друзів.