7-vidminnostej-anglijskoyi-sistemi-osviti

7 відмінностей англійської системи освіти від української

В українських школах “предмет за вибором”, на жаль, здебільшого існує тільки на словах. За рахунок цього батькам потрібно додатково наймати репетиторів і “підтягувати” знання з необхідних предметів.

  • А ось варіативність програм.

В українських школах “предмет за вибором”, на жаль, здебільшого існує тільки на словах. За рахунок цього батькам потрібно додатково наймати репетиторів і “підтягувати” знання з необхідних предметів. В англійській школі чим ближче до випускного класу, тим більше варіантів предметів завдяки чому знання в необхідних для обраної спеціальності областях відразу ж перебувають на належному рівні без всяких репетиторів.

  • Рання профорієнтація.

Не секрет, що багато українських школярів не мають ні найменшого уявлення про те, чим хочуть займатися. Працюючі в британських школах фахівці консультують і спостерігають за дітьми з початкових класів, щоб зрозуміти схильність до того чи іншого виду діяльності, і підказують, які предмети варто вибрати. У разі, якщо дитина передумає, він завжди зможе “добрати” необхідні предмети.

Менше теорії, більше практики.

У всіх предметах англійська школа орієнтована не на теорію, а на те, щоб дати своїм випускникам тверді практичні навички. Не вирішення хімічних рівнянь для всіх, а базові знання про те, що таке кислота і луг, як вони взаємодіють. Для тих, кому хочеться більше теоретичних знань з предмета, завжди є додаткові заняття та гуртки.

  • Рівність гуманітарних предметів і технічних.

Не секрет, що в українській освітній системі “малювання” і “фізкультура” – це несерйозно. Ось математика або фізика це інша справа. Але що, якщо ваша дитина геніальний художник або спортсмен? В англійській системі освіти все предмети мають рівною мірою значущості.

  • Самостійність учня.

В англійській системі освіти у кожного учня власний навчальний план, за яким він іде. І відповідальність за його виконання в великій мірі лежить на самому учневі. За рахунок того, що учень сам вибирає, що йому цікаво, підвищується мотивація. Студенти привчаються до самостійного виконання проектів, роботі з інформацією, пошуку рішень.

  • Інфраструктура.

Так, як не прикро визнавати, але в українській школі поняття інфраструктури практично немає. Англійська школа це бібліотека, медіа-центр, лабораторії, майстерні, власна радіостанція і газета, спортзал і басейн в загальному все для розвитку різнобічної особистості.

  • Повага до учня.

Ніякого крику, ніякого панібратства. Є правила, і шкільне співтовариство по ним живе. На жаль, українські школи знаходяться під сильним впливом радянських педагогічних традицій в гіршому сенсі цього слова.

Panasjuk Inna Petrivna

Слідкуй за нами

Не соромтесь, звертайтесь. Ми любимо зустрічатися з цікавими людьми та заводити нових друзів.